Location

Lokasyon İstanbul Yelken Kulübü, Fenerbahçe - Kadıköy

phone

Bize Ulaşın +90 (216) 338 44 84

Temel Yelken Eğitimi

Hep gitmek istediniz, bir türlü kısmet olmadı. Ya hiç vaktiniz yoktu ya da hep bir başka bahaneniz vardı. Deniz de burada, rüzgar da, tekne de. Artık hayallerinizi ertelemenin sonuna geldiniz. İstanbul Yelken Kulübü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ATAK Akademi Yelken, rüzgarla, denizle, kısaca doğayla bütünleşmeniz için sizi bekliyor. Hayallerinizi daha fazla ertelemeyin.

Temel Yelkencilik Eğitimi Nedir? Nasıl Alınır ?

Temel Yelkencilik Eğitimi; ilk defa yelkenle tanışmak isteyen ve belki de başlamakta geç kaldığını düşünen herkes için ideal bir fırsat. İskele, sancak, izbarço, camadan, fora, volta, puntel, usturmaça gibi onlarca belki de yüzlerce kelimeden oluşan yeni bir dünyaya adım atacağınız, bir yelkenli teknenin dümeninde özgüveninizi arttırarak deniz, rüzgar ve dalgaların tadını çıkaracağınız günler için sizi bekliyoruz.

İsterseniz siz bir grup oluşturup gelin isterseniz biz sizi bir gruba dahil edelim. 5, bilemedin 6 kişiden fazla çıkmıyoruz denize. Toplam 12 saat süren uygulamalı eğitiminizi 4 defa üçer saat denize çıkarak tamamlıyor ve yelkencilikle tanışıyorsunuz.

İster Cumartesi gelin ister Pazar. Hatta programınız uygunsa hafta içi de bekliyoruz sizi. Hem hafta içi gelirseniz uygun fiyat seçeneklerimizden faydalanmanız da cabası. Haftada bir gün toplamda 4 günde yelkenci olmaya hazır olun. Erken kalkmayı sevenlerdenseniz 09.30-12.30, kahvaltıdan sonra gelirim derseniz 13.30-16.30 arasında denizdeyiz.

Teknelerimiz Ege Yat 30 T tipinde (http://www.egeyat.com/tr/30t.html) Birgen ve Baydar isminde iki güzel hanımefendi (Neden onlara hanımefendi dediğimizi dersler sırasında öğrenebilirsiniz.). Bir de One Design Beneteau 25 Platu (http://www.beneteau.com/Sailing-Yachts/One-Design) yarış ve eğitim teknelerimiz var ki denizden dönmek istemeyeceksiniz.

Temel yelkencilik bilgileriyle donanmış, tekne üzerindeki temel donanımları ve işleyişlerini kullanarak tekne hakimiyetini kazanmış olacağınız bu eğitimlerin sonunda İstanbul Yelken Kulübüne ait bir sertifika da alacaksınız.

Bu eşsiz eğitimin bir de bedeli var elbette. Kişi başı eğitim ücretimiz; kredi kartıyla ödemek isterseniz 880 TL ya da peşin 850 TL.

Eğitimlerimiz tamamen uygulama üzerine olduğundan olur da rüzgar o gün bizi kabul edemeyecek kadar sert eserse ya da hiç esmezse dersleri erteliyoruz. Yok eğer sizin işiniz varsa bu sefer siz dersi erteliyorsunuz. Ancak programımızı 8 hafta içinde bitirmek sizin de bizim de eğitimden alacağımız fayda açısından çok önemli.

İleri Yelken Eğitimi

“Kendi teknemi satın alsam ya da kiralasam bir limandan ötekine nasıl gideceğim? Teknemi nasıl yanaştırıp limandan ayrılacağım? Tekneye binerken gördüğüm güvertedeki o uzun çubuk neydi acaba? Öteki teknelerde gördüğüm ve direğin hemen önünde açtıkları o rengarenk yelken ne işe yarıyor? Onu ben de kullanabilir miyim? Teknede başka ipler de vardı ama onları hiç kullanmadık. Neden acaba?” Temel Yelkencilik eğitimi sırasında aklınıza takılan soruların cevabı için işte İleri Yelkencilik Eğitimi…

İLERİ YELKENCİLİK EĞİTİMİ NEDİR, NASIL ALINIR, FİYATI NE KADARDIR, SONUNDA NE KAZANILIR?

Temel Yelkencilik Eğitimini bitirdiniz. Bitirdiniz de, eğitim sırasında aklınıza bir sürü de soru takıldı. Yukarıdakilere ve belki de başka sorulara yanıt bulmak istiyorsanız İleri Yelkencilik Eğitimi tam size göre. Temel Yelkencilik Eğitimini tamamlamış ya da seviyesi uygun herkesi bekliyoruz. Yine 4 defa üçer saat haftada bir gün denize çıkacağız. Ama bu kez 4 saat de dershanede teorik eğitimimiz var. Yani toplamda 16 saatte İleri Yelkencilik Eğitimini tamamlıyorsunuz.

Yine isterseniz Cumartesi gelin isterseniz Pazar. Hafta içi de gelmek isterseniz kapımız her zaman açık. 09.30-12.30 arası gelin, öğleden sonranız size kalsın. Güzel ve uzun bir kahvaltı yapın, 13.30-16.30 arasında buluşalım. 4 saat teorik eğitim için de hafta içi bir akşam buluşuruz artık.

Teknelerimiz Birgen ve Baydar hanımefendiler (http://www.egeyat.com/tr/30t.html) bu eğitimlerde de bizlerle.

İleri yelkencilik bilgileriyle donanmış, tekne üzerindeki tüm donanımları, işleyişlerini ve yelkenleri (balon dahil) kullanarak tekne hakimiyetini arttırmış olacağınız bu eğitimlerin sonunda İstanbul Yelken Kulübü sertifikanız yine hazır olacak.

Gelelim işin maddi boyutuna. Kişi başı eğitim ücretimiz; kredi kartıyla ödemede 980 TL ya da peşin 950 TL.

Eğitimlerimiz yine öncelikle uygulama üzerine olduğundan olur da rüzgar o gün bizi kabul edemeyecek kadar sert eserse ya da hiç esmezse dersleri erteliyoruz. Yok eğer sizin işiniz varsa, dersi siz erteliyorsunuz. Ancak programımızı 8 hafta içinde bitirmek sizin de bizim de eğitimden alacağımız fayda açısından çok önemli.

Yelken Yarış Eğitimi

Temel, İleri Yelken Eğitimlerinizi tamamladınız ve bunlarla yetinmek istemiyorsunuz. Bir adım daha ileri gidebilirsiniz. Yarış heyecanını hissetmeye ne dersiniz? Yanıtınız evet ise bekliyoruz. Gelin Yelken yarış kurallarını ve balon seyrini keşfetmenize yardımcı olalım.

Gelelim işin maddi boyutuna. Kişi başı eğitim ücretimiz; kredi kartıyla ödemede 850 TL ya da peşin 800 TL.

 

Amatör Denizci Belgesi

Amatör Denizci Belgesi Uyumlu Teorik Eğitim

Bu yaz tatilini kendi kiralayacağı teknede geçirmek isteyen ya da kendi teknesini almak için bir büyük adıma hazırlanan herkes için ideal bir program.

Hem Temel hem İleri Yelkencilik Eğitimini tamamladınız. Vakit buldukça denize de açılıyorsunuz. Kendinize güveniniz tam. Bu yaz bir tekne kiralamanın vakti geldi artık. Şimdi sıra bu işin ehliyetini almaya yani işi resmiyete dökmeye kaldı. Boyu 2,5 metreden küçük ve 24 metreden büyük olmayan özel tekneleri kullanabilmek için Amatör Denizci Belgesi almanız gerekiyor. Bu belgeyi de aldınız mı hem tecrübe olarak hem de kanunen özel bir tekneyi kullanabilir, deniz ve yelkenin keyfini daha fazla sürebilirsiniz.

Siz niyetine girdiyseniz biz de sizi sınava hazırlarız. İki hafta süresince Salı ve Perşembe akşamları 19.30-22.30 saatleri arasında toplam 12 saat İstanbul Yelken Kulübünde buluşuyoruz.

Derslerde: yelkenli tekne tiplerini ve donanımlarını, teknedeki yönleri, tekne kısımlarını, denizcilik terimlerini, halatları ve bağları, yanaşma ve ayrılma manevralarını, demirlemeyi, can kurtarma araçlarını, denize adam düşerse nasıl kurtarılacağını, denizde çatışma sırasında ve sonrasında neler yapılacağını, tekne karaya oturursa nasıl hareket etmeniz gerektiğini, yedeklemeyi ve yedeklenmeyi, teknede yangın çıkarsa ne yapılacağını, tekneyi terk etmek gerekirse nasıl terk edeceğinizi ve denizde hayatta kalmayı, teknede ilk yardımı, temel yaşam desteğini, meteorolojiyi, navigasyonu, denizde çatışmayı nasıl önleyeceğinizi, teknedeki motorları, aküleri ve elektrik sistemlerini öğreneceksiniz.

Tüm bunları derslerde öğrendikten sonra sınava giriş işlemleriniz için de yardımcı oluyoruz. Bu eşsiz eğitimin bedeli ise kişi başı 500 TL.

 

Günlük Seyir

Hep şirkette toplantı yapmaktan sıkıldınız. O zaman gelin biraz deniz havası alın. İster denizde yapın toplantınızı isterseniz İstanbul’un eşsiz Prens Adalarından birinde. Ya da boş verin toplantıyı bugün de misafirlerinizi ağırlamakla geçsin. ATAK Akademi Yelken her türlü günlük seyir ihtiyacınızı karşılamaya da hazır.

09:30 BULUŞUYORUZ
10:15 DENİZDEYİZ
13:30 PRENS ADALARI
ÖĞLE YEMEĞİ ARASI
15:00 TEKRAR YELKEN
18:00 FENERBAHÇE MARİNA

09.30’da İstanbul Yelken Kulübünde buluşuyoruz. Tanıtım ve emniyet brifinginin ardından 10.15’de denizdeyiz. 13.30’a kadar adalara yelkenle seyir yapıyoruz. Öğle yemeğinin ardından 15.00’da tekrar yelken basmaya hazırız. 18.00’de Fenerbahçe marinaya vardığımızda siz de mutlusunuz biz de.

TEKNE KİRALAMA

Temel, ileri derken yelkenciliği epey bir ilerlettiniz. İlerlettiniz de, belki de tekne almadan önce biraz daha tecrübeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz. Yine beraberiz. Siz tekneyi kiralayın, arkadaşlarınız da yanınızda olsun, deniz ve yelkenle bağınız hiç kopmasın. Şartları öğrenmek için arayın, yüz yüze konuşalım. Ne de olsa yeni denizci dostlar olarak bizler birbirimizin halinden anlarız.

Arayın, detayları konuşalım.

 

Konaklamalı Tecrübe Seyirleri

Tekne üzerinde yaşamı tecrübe etmek mi istiyorsunuz? Gelin Uzun seyirlerde deniz ve tekne de yaşamı tecrübe edin. Bize ulaşın detayları ve seyir planını birlikte yapalım.

GEZİ PROGRAMI

Yelkenciliğe heves ettiniz ve eğitimlere başlamadan önce şöyle güzel bir deniz havası almak, yelkencilikle tanışmak istiyorsunuz. Eğitmenlerimiz nezaretinde düzenleyeceğimiz gezi programı tam da size göre. Biz sadece gözlemciyiz ve gerektiğinde yardım ediyoruz, siz tamamen deniz ve yelkenin keyfini sürüyorsunuz. Arayın, şartları konuşalım. Yeter ki siz denize doğru bir adım atın, kalanı biz hallederiz.

Dalıcı Eğitimleri

TSSF/CMASS Bir Yıldız Dalıcı Eğitimi

 • 4 yaşını doldurmuş olmak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir ),
 • Yüzme bilmek,
 • Sağlıklı olmak ve donanımlı dalışa sağlık açısından engel bir durumu bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir ),
 • En az ilköğretim diplomasına sahip olmak.

Bir yıldız dalıcı:

Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Dalış donanımlarını takıp sökebilen, tüm dalış becerilerini kolaylıkla uygulayabilen, yanında üç yıldız dalıcı ya da dalış eğitmeni olması koşulu ile en çok 18 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. Gece dalışı yapamaz.

TSSF/CMASS İki Yıldız Dalıcı Eğitimi

 • 15 yaşını doldurmuş olmak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir ),
 • Sağlıklı olmak ve donanımlı dalışa sağlık açısından engel bir durumu bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir ),
 • Bir yıldız dalıcı ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgesi olmak,
 • Bir yıldız dalıcı belgesini aldıktan sonra en az 20 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek,
 • En az ilköğretim diplomasına sahip olmak.

 

İki yıldız dalıcı:

Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Açık deniz dalış deneyimi olan dalıcı ve yanında en az iki yıldız dalıcı ile birlikte en çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. Dalış eğitmeni eşliğinde eğitim amacıyla en çok 42 metre derinliğe kadar dalış yapabilir. Gece dalışı yapabilir.

TSSF/CMASS Üç Yıldız Dalıcı Eğitimi

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Sağlıklı olmak ve donanımlı dalışa sağlık açısından engel bir durumu bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamak,
 • İki yıldız dalıcı ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgesi olmak,
 • İki yıldız dalıcı belgesini aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek,
 • En az ilköğretim diplomasına sahip olmak.

 

Üç yıldız dalıcı:

Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Her düzeyde dalıcılara sualtında önderlik yapabilecek beceri ve deneyimi olan dalıcıdır. Önderlik yaptığı dalıcıların güvenli dalış kurallarına uygun dalış yapmalarını sağlamakla yükümlüdür. Sualtı kurtarma ve ilkyardım konularında gerekli eğitimi almıştır ve uygulayabilir. Görevli olduğu durumlarda dalışla ilgili kural dışı davranışlarda bulunanları uyarmaya ve gerekirse dalıştan alıkoymaya yetkilidir. Önderliğini yaptığı dalıcıların güvenliğinden birinci derecede sorumludur. En çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilir, yaptırabilir. Dalış eğitmeni eşliğinde ve eğitim amacıyla en çok 42 metreye kadar dalış yapabilir.

Eğitmen Eğitimleri

TSSF/CMASS Bir Yıldız Eğitmen Eğitimi

Bir ve iki yıldız dalıcı yetiştirebilme yetkisine sahiptir.

TSSF/CMASS İki Yıldız Eğitmen Eğitimi

Bir, iki ve üç yıldız dalıcı yetiştirme yetkisine sahiptir.

TSSF/CMASS Üç Yıldız Eğitmen Eğitimi

İki Yıldız Eğitmenin yetkilerinin yanı sıra eğitmen Eğitimleri açabilir, eğitmen adaylarını yetiştirebilir.

Tekne Satışı

Denizcilik eğitimlerinizi tamamladınız ve kendi tekneniz ile denize mi açılmak istiyorsunuz?

KDE Marin Denizcilik Turizm ve Tic. A.Ş, güvencesiyle gelin sizi tekne sahibi yapalım.

Gelin aradığınız tekneyi birlikte seçelim. Detaylar için ofisimize bekliyoruz.