Hakkımızda

ATAK Akademi; eğitim ve danışmanlık konularında hizmet vermek üzere 2015 yılında kurulmuş, ana faaliyet alanı yelkenli yat eğitimleri olan genç ve dinamik bir firmadır.

Kurucularının askeri ve denizcilik geçmişlerinden gelen disiplin, liderlik, zor şartlarda karar verme ve güç koşullarla mücadele konularındaki yetkinlikleri, eğitmen ve idari kadrosunun mesleki donanımları firmanın tüm faaliyet konularına yansıtılmaktadır.

“İnsanın en büyük engeli kendisidir” sözünden yola çıkarak, “ASLA VAZGEÇME ASLA” felsefesini kendisine rehber edinen ATAK Akademi, eğitimlerinde bedensel ve psikolojik faaliyetleri bir araç olarak kullanarak, katılımcıların özgüvenlerini arttırmak, işbirliği/takım ruhunu geliştirmek, bu yolla bireylerin gerek iş gerek özel yaşamlarında daha başarılı olmalarını ve nihayetinde üst seviyede kursiyer memnuniyetini sağlamayı hedeflemektedir.

Firmanın ruhunu temsil eden logosu; verilen bir hedefe tüm güçlüklere karşın ulaşabilmeyi, her türlü zorluğa karşın başarılı olabilmeyi, rengiyse; canlılık, enerji, cesaret ve güveni sembolize etmektedir.

Ekibimiz

Ali TÜRKŞEN

Kurucu Ortak / Eğitmen


1965 Mustafakemalpaşa-Bursa doğumlu emekli Deniz Kurmay Albay Ali TÜRKŞEN, 1987 senesinde Deniz Harp Okulu makine bölümünden mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde 2015 yılına kadar devam eden kariyerinin önemli bir bölümünde SAT Komandosu (Sualtı Taarruz) olarak görev yaptı.

Sıkça Sorulan Sorular

1Yelken yapmak için en uygun mevsim hangisidir?
12 ay boyunca yelken yapabilirsiniz. Bu konuda elbetteki 2 koşul var. İlki; mevsim koşullarına uygun giyinmek İkincisi ; hava şartlarının yelkene müsait olması ( örn: rüzgar yoksa, rüzgar çok fazlaysa, şimşek varsa v.b)
2Yelken eğitimimizin bitiminde herhangi bir belge veriyor musunuz?
ATAK Akademi TUYEP yetkili yelken eğitim merkeziyiz. 1./2./3./4. Seviye eğitimlerinin sonunda katılım belgesi vermekteyiz. Bütün seviyeleri tamamladığınızda federasyon onaylı YY1 sertifikası veriyoruz.
3Yelken eğitimlerinize bireysel olarak katılabiliyor muyuz?
Eğitimin yapısı gereği yelken eğitimlerimizi 4 ya da 5 kişiden oluşan gruplar olarak vermekteyiz. Kendi grubunuzu oluşturabilirsiniz veya bizim oluşturduğumuz gruplara dahil olabilirsiniz.
1Yelken eğitimi için özel kıyafet almam gerekli midir?
Yelken eğitimi için özel kıyafet almanıza gerek yoktur. Can yelekleriniz ve kış aylarında koruyucu tulum ve kaban tarafımızdan verilmektedir. İsterseniz kendi ekipmanınızı da satın alabilirsiniz.
2ADB – Amatör Denizci Belgesi veriyor musunuz?
ADB resmi bir belgedir. Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilmektedir.
3ATAK Akademi bünyesinde askeri eğitim ve SAT komando eğitimi veriyor musunuz?
Hayır vermiyoruz.