Kanada ve Fransız vatandaşı olan David Perreault 1970 yılında Paris’te doğmuştur. Ilk ve orta öğrenimini Fransa ve İsviçre’de tamamladıktan sonra yüksek eğitimini Paris 1 Panthéon-Sorbonne Üniversitesinde 2 sene hukuk ve 3 sene felsefe üstüne yapmıştır.

Fransa Glénans takımadalarında yer alan Avrupa’nın ilk yelken okulu ‘’L’école de voile des Glénans’’dan ‘’Federal Yelken Eğitmeni’’ diplomasını almıştır.

Daha sonra ‘‘BPJEPS Monovalent Voile’’ ( Yat, Katamaran, rüzgar sörfü dallarında) Fransa’nın ulusal yelken eğitmenlik diplomasını almıştır.

Ayrıca, suda acil durumlar konusunda uzmanlaşmış Canadian Life Society’den “Bronze medallion” gibi çeşitli İlkyardım ve CPR kurslarını geçip, DAKSAR ilkyardım sertifikasının Fransa muadilini de almıştır.

Profesyonel olarak, Florida, Bahamalar, Sicilya, İtalya, Tunus, Türkiye, Yunanistan gibi çeşitli noktalarındaki Club Med bünyesinde yelken eğitmeni olarak başlamış, daha sonra diplomasını aldığı yelken okulu ‘’L’école de voile des Glénans’’ ve UCPA’da (Union nationale des centres sportifs de plein air) yelken ve rüzgar sörfü üzerine eğitmenlik görevi yapmıştır.

2007’de Türkiye’ye geldiğinde Istanbul Yelken Klubü’nde Teknik Direktör olarak Yatçılık eğitim sisteminin yeniden yapılandırmasına katkıda bulunmuş daha sonra Ana Yelken Organizasyon’da görev almıştır.

Kuruluşundan itibaren Atak Akademi’de görev yapmaktadır.

2016 yılında, 15 metrelik katamaran ve 2 arkadaşıyla Güney Fransa’dan başlayan 6100 deniz millik turunu, Atlantik Okyanusu’nu, Karayip Denizi’ni ve Panama Kanalı’nı geçerek Kosta Rika’nın Pasifik kıyısında tamamlamıştır. Bu yolculuk sırasında Kanarya Adaları, Cap Verde, Grenada ve Kolombiya uğradıkları duraklar arasındadır.

Ayrıca, Kanada’da kayak eğitmenlik diploması almış, Kanada’da Calgary Olympic Park ve Whistler’da, İsviçre’de ise Wengen ve Villars/Ollon 6 sezon sertifikalı kayak hocalığı yapmıştır.

Amatör olarak illüzyon ve mentalizmle ilgilenmektedir.

Evli ve bir kız çocuk babasıdır.