1. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi

ATAK Akademi “Yelkenli Yatçılıkla Tanışma” programına katıldınız ya da doğrudan yelken eğitimi almaya karar verdiniz. Artık sizin için iskele, sancak, izbarço, camadan, fora, volta, puntel, usturmaça gibi kelimeler bambaşka anlamlar taşıyacak.

Yeni ve büyülü bir dünyaya adım atmaya hazır olun!

Yelkenli bir yatın dümeninde özgüveninizi arttıracağınız, rüzgarın, dalgaların kısaca doğanın tadını çıkaracağınız günler sizi bekliyor.

ATAK Akademi “1. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” programını; daha önce yelkenli yat eğitimi almamış ya da kısmi bilgi sahibi katılımcılar için, denizcilik ve yelkenle tanıştırmak, temel yelken becerilerini kazandırmak ve ileride devam edebilecekleri yelken eğitimleri için alt yapı oluşturmak maksadıyla hazırladık. Bu eğitimin sonunda; temel denizcilik terimlerini, en gerekli yelkencilik düğümlerini, yelken basmayı, tekneyi yelkenle yürütebilmeyi ve deniz hayatıyla ilgili ana kavramları öğrenmiş olacaksınız.

Dört defa üçer saat süreyle, 1 saati teorik, 11 saati denizde geçireceğimiz 12 saatlik bu eğitim için kullandığımız teknelerimiz; 9 metre 10 santimlik Ege yat marka 30T, 7 metre 60 santimlik Beneteau marka Platu 25. Denize çıkacak yeni yelkencilerimiz için grupları oluştururken Ege yat 30T’ler için en fazla 5 kişi, Platu 25’ler için en fazla 4 kişi olarak faaliyete başlıyoruz.

Eğitimlerde mevsime uygun kıyafet ve lastik tabanlı ayakkabılarınızı siz getiriyorsunuz, mevsime uygun koruyucu elbise, can yeleği, eğitim kitapçığı, gemici bağları için halatlarınızı ve kahvenizi, isterseniz de çayınızı biz temin ediyoruz.

Hafta sonu denize çıkmayı tercih eden yelkencilerdenseniz önce Cumartesi ya da Pazar hangi gün geleceğinizi öğreneceğiz. Erken kalkarım diyorsanız 09.30-12.30, kahvaltıdan sonra gelirim diyorsanız 13.30-16.30 aralığında bekliyoruz sizi. Mesaim hafta içi gelmeye uygun derseniz size özel bir planlama da yapabiliriz. Bu arada eğitime katılma talebiniz alındıktan sonra isterseniz siz arkadaşlarınızla bir grup oluşturabilirsiniz ya da grup oluştuğu anda size en az üç gün öncesinden eğitim başlangıç tarihiyle ilgili bilgilendirmede bulunuruz.

12 saat sürecek ve sonunda İstanbul Yelken Kulübü-ATAK Akademi ayrıcalığını yansıtacak “1. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” sertifikanızı da alacağınız bu eşsiz deneyimde sizleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Denizleriniz engin, rüzgarınız kolayına, pruvanız neta olsun...

Yelkenli Eğitmenleri

Ali TÜRKŞEN

Kurucu Ortak / Eğitmen


Kemalettin YAKAR

Kurucu Ortak / Eğitmen


Sait BURNAZ

Yelken Eğitmeni


David PERREAULT

Yelken Eğitmeni


Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri