ATAK Akademi “Yelkenli Yatçılıkla Tanışma” programına katıldınız ya da doğrudan yelken eğitimi almaya karar verdiniz. Artık sizin için iskele, sancak, izbarço, camadan, fora, volta, puntel, usturmaça gibi kelimeler bambaşka anlamlar taşıyacak.

Yeni ve büyülü bir dünyaya adım atmaya hazır olun!

Yelkenli bir yatın dümeninde özgüveninizi arttıracağınız, rüzgarın, dalgaların kısaca doğanın tadını çıkaracağınız günler sizi bekliyor.

ATAK Akademi “1. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” programını; daha önce yelkenli yat eğitimi almamış ya da kısmi bilgi sahibi katılımcılar için; amatör denizci olma yolunda yeterliklerini sağlamak üzere denizcilik ve yelkenle tanıştırmak, temel yelken becerilerini kazandırmak ve ileride devam edebilecekleri yelken/denizcilik eğitimleri için alt yapı oluşturmak maksadıyla hazırladık. Bu eğitimin sonunda; temel denizcilik terimlerini, en gerekli yelkencilik düğümlerini, yelken basmayı, tekneyi yelkenle yürütebilmeyi ve deniz hayatıyla ilgili ana kavramları öğrenmiş olacaksınız.

Toplam Eğitim Süresi12 saat ( 3 saat teorik, 9 saat pratik)
Grup Mevcudu4 ya da 5 kişi
Eğitim Tekneleri9 metre 10 santimlik Egeyat marka 30T ve/veya
7 metre 60 santimlik Beneteau marka Platu 25 ve/veya 10 metre Matt10 marka Volitan
Eğitim GünleriHafta içi ve/veya hafta sonu
Eğitim SaatleriSabah için 09:30-12:30
Öğleden sonra için 13:30-16:30
Eğitim Dönemi12 ay boyunca eğitim yapılmaktadır.

Eğitimlerde mevsime uygun kıyafet ve lastik tabanlı ayakkabılarınızı siz getiriyorsunuz, mevsime uygun koruyucu elbise, can yeleği, eğitim kitapçığı, gemici bağları için halatlarınızı biz temin ediyoruz. Eğitim öncesi ve sonrasında taze çay ve kahveniz sizi bekliyor olacak.

12 saat sürecek ve sonunda ATAK Akademi ayrıcalığını yansıtacak “1. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” katılım belgenizi de alacağınız bu eşsiz deneyimde sizleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Denizleriniz engin, rüzgarınız kolayına, pruvanız neta olsun...

 

Eğitmenlerimiz

Atak Akademi Log Book 2

Atak Akademi Logbook

Eğitime başladığınız gün sizlere verilecek olan ATAK Log Book’larımız sayesinde tüm eğitimlerinizi ve seyir bilgilerinizi kayıt altına alabileceksiniz.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

    İletişim Bilgileri