ATAK Akademi “1. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” ni bitirdiniz ya da bu seviyede yelken eğitimi aldığınızı belgelediniz. Hala denize doyamadınız ve yelkenle daha fazla zaman geçirmek istiyorsunuz. İşte tam da bu maksatla sizler için “2. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” programını oluşturduk.

Denizcilik ve yelken bilgilerinizi pekiştirmek, motorla ve yelkenle yapılacak manevralar konusunda tecrübenizi arttırmak, denizde emniyet konularında bilgilerimizi paylaşmak, ayrıca ileride devam etmek isteyebileceğiniz yelken eğitimleri için alt yapı oluşturmak maksadıyla yine dört defa üçer saat olmak üzere 12 saat süreyle eğitimdeyiz.

Bu eğitimin sonunda; marinaya motorla giriş çıkış işlemlerini, tekneyi iskeleye bağlamayı, tornistan manevrasını, ıskarça limanda hareket usullerini, kıçtan kara ve aborda olabilmeyi, seyir sırasında denize düşen malzemeyi ya da takım arkadaşınızı hem motorla hem yelkenle nasıl alabileceğinizi, bir de balon yelkeniyle seyir yapabilmeyi öğrenmiş olacaksınız.

Toplam Eğitim Süresi12 saat ( 3 saat teorik, 9 saat pratik)
Grup Mevcudu4 ya da 5 kişi
Eğitim Tekneleri9 metre 10 santimlik Egeyat marka 30T ve/veya 10 metre Matt10 marka Volitan
Eğitim GünleriHafta içi ve/veya hafta sonu
Eğitim SaatleriSabah için 09:30-12:30
Öğleden sonra için 13:30-16:30
Eğitim Dönemi12 ay boyunca eğitim yapılmaktadır.

İlave bilgiler için “1. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” başlığında yazdıklarımızı okuyabilirsiniz.

12 saat sürecek ve sonunda ATAK Akademi ayrıcalığını yansıtacak “2. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” katılım belgenizi de alacağınız bu eşsiz deneyimde sizleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Denizleriniz engin, rüzgarınız kolayına, pruvanız neta olsun...

 

Eğitmenlerimiz

Atak Akademi Log Book 2

Atak Akademi Logbook

Eğitime başladığınız gün sizlere verilecek olan ATAK Log Book’larımız sayesinde tüm eğitimlerinizi ve seyir bilgilerinizi kayıt altına alabileceksiniz.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

    İletişim Bilgileri