2. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi

ATAK Akademi “1. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” ni bitirdiniz ya da bu seviyede yelken eğitimi aldığınızı belgelediniz. Hala denize doyamadınız ve yelkenle daha fazla zaman geçirmek istiyorsunuz. İşte tam da bu maksatla sizler için “2. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” programını oluşturduk.

Denizcilik ve yelken bilgilerinizi pekiştirmek, motorla ve yelkenle yapılacak manevralar konusunda tecrübenizi arttırmak, denizde emniyet konularında bilgilerimizi paylaşmak, ayrıca ileride devam etmek isteyebileceğiniz yelken eğitimleri için alt yapı oluşturmak maksadıyla yine dört defa üçer saat olmak üzere 12 saat süreyle denizdeyiz.

Bu eğitimin sonunda; marinaya motorla giriş çıkış işlemlerini, tekneyi iskeleye bağlamayı, tornistan manevrasını, ıskarça limanda hareket usullerini, kıçtan kara ve aborda olabilmeyi, seyir sırasında denize düşen malzemeyi ya da takım arkadaşınızı hem motorla hem yelkenle nasıl alabileceğinizi, bir de balon yelkeniyle seyir yapabilmeyi öğrenmiş olacaksınız.

Günlük kıyafet ve lastik tabanlı ayakkabılar yine sizden, mevsime uygun koruyucu elbise, can yeleği, gemici bağları için halatlarınız, kahve ve çayınız yine bizden.

Dört defa üçer saat süreyle 12 saatlik bu eğitim için kullandığımız teknelerimiz; 9 metre 10 santimlik Ege yat marka 30T, 7 metre 60 santimlik Beneteau marka Platu 25. Denize çıkacak yelkencilerimiz için grupları oluştururken Ege yat 30T’ler için en fazla 5 kişi, Platu 25’ler için en fazla 4 kişi olarak oluşturuyoruz.

Hafta sonu denize çıkmayı tercih eden yelkencilerdenseniz önce Cumartesi ya da Pazar hangi gün geleceğinizi öğreneceğiz. Erken kalkarım diyorsanız 09.30-12.30, kahvaltıdan sonra gelirim diyorsanız 13.30-16.30 aralığında bekliyoruz sizi. Mesaim hafta içi gelmeye uygun derseniz size özel bir planlama da yapabiliriz. Bu arada eğitime katılma talebiniz alındıktan sonra isterseniz siz arkadaşlarınızla bir grup oluşturabilirsiniz ya da grup oluştuğu anda size en az üç gün öncesinden eğitim başlangıç tarihiyle ilgili bilgilendirmede bulunuruz.

İlave bilgiler için “1. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” başlığında yazdıklarımızı okuyabilirsiniz.

12 saat sürecek ve sonunda İstanbul Yelken Kulübü-ATAK Akademi ayrıcalığını yansıtacak “2. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” sertifikanızı da alacağınız bu eşsiz deneyimde sizleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Denizleriniz engin, rüzgarınız kolayına, pruvanız neta olsun...

Yelkenli Eğitmenleri

Ali TÜRKŞEN

Kurucu Ortak / Eğitmen


Kemalettin YAKAR

Kurucu Ortak / Eğitmen


Sait BURNAZ

Yelken Eğitmeni


David PERREAULT

Yelken Eğitmeni


Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri