3. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi

ATAK Akademi bünyesinde iki seviye yelkenli yat eğitimini bitirdiniz ya da daha önce bu seviyede yelken eğitimi aldığınızı belgelediniz. Hala denize ilginiz bitmedi, hatta giderek artıyor. Şimdi sırada yeni bilgiler, aşılacak yeni hedefler var.

Sizin için hazırladığımız “3. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” programıyla; denizcilik ve yelken bilgilerinizi pekiştirmeyi, temel navigasyon becerilerinizi kazandırmayı, uluslararası denizcilik kurallarını öğrenmenizi, özellikle de yelkenli yat yarışçılığına giriş bilgilerini vermeyi, ayrıca ileride devam edebileceğiniz yelken eğitimleri için alt yapı oluşturmayı hedefledik.

9 saat teorik 6 saat pratik olmak üzere toplam 15 saat süreyle verilecek bu eğitimin sonunda; deniz haritası ve pusula kullanarak denizde mevkiinizi bulabilecek, bir mevkiden ötekine seyir planlayabilecek, buna yönelik olarak denizde uygulamanız gereken kuralları öğrenecek, yelkenlere hassas trim yaparken bunu yarışlarda nasıl kullanacağınızı bilecek, yelkenli yat yarışları organizasyonunu öğrenirken balon yelkenle seyir konusunda ustalaşacak, bir yelkenli yatla girebileceğiniz yarışın provasını da yapabileceksiniz.

Günlük kıyafet ve lastik tabanlı ayakkabıların yanı sıra mümkünse bu seviyede kendi koruyucu kıyafetlerinize de sahip olmanızı bekliyoruz. Can yeleği, gemici bağları için halatlar, kahve ve çayınız bu defa da bizden.

Deniz eğitimleri için Cumartesi ya da Pazara ve 09.30-12.30, 13.30-16.30 aralıklarından hangisinde denizde olacağımıza karar veriyoruz. Dershanedeki dersler için birebir karar vereceğiz. Eğitim başlangıç tarihiyle ilgili yine üç gün önceden bilgilendirmede bulunuyoruz.

İlave bilgiler için “1. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” ve “2. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” başlıklarında yazdıklarımızı okuyabilirsiniz.

15 saat sürecek ve sonunda İstanbul Yelken Kulübü-ATAK Akademi ayrıcalığını yansıtacak “3. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” sertifikanızı da alacağınız bu eşsiz deneyimde sizleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Denizleriniz engin, rüzgarınız kolayına, pruvanız neta olsun...

Yelkenli Eğitmenleri

Ali TÜRKŞEN

Kurucu Ortak / Eğitmen


Kemalettin YAKAR

Kurucu Ortak / Eğitmen


Sait BURNAZ

Yelken Eğitmeni


David PERREAULT

Yelken Eğitmeni


Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri