Yelkencilik konusunda epey bir mesafe kat ettiniz. Artık önümüzdeki yaz kendinizin kullanacağı tekneyi kiralamak baş hedefiniz. Zaten ATAK Akademi bünyesinde üç seviye yelkenli yat eğitiminiz var ya da daha önce bu seviyede yelken eğitimi aldığınızı belgelediniz. Tekne yaşantısını birebir öğreneceğiniz 1 haftalık programımız tam da size göre.

Sizin için hazırladığımız “4. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” programı; denizcilik ve yelken bilgilerinizi pekiştirebileceğiniz, ileri navigasyon becerileri kazanabileceğiniz, denizde karşılaşabileceğiniz çeşitli arıza senaryolarına müdahale edebilir hale geleceğiniz, yelkenli teknede yaşama ait hususları da öğrenerek, kendinize tekne kiralayabileceğiniz alt yapıyı oluşturmak maksadıyla, altı gün süreyle verilecek yelken ve denizcilik eğitimidir.

Bu eğitimin sonunda; yelkenli bir yat üzerindeki elektronik seyir yardımcılarını kullanabilecek hale gelecek, “Denizde Çatışmayı Önleme Tüzüğü” kurallarını öğrenecek, amatör denizci belgesi ve telsiz ehliyeti alınması konusunda temel bilgilere sahip olacak, yelkenli yatlarla karşılaşılabilecek motor arızası başta olmak üzere, direk kırılması, yelken yırtılması, salma kopması gibi durumlarda yapılacak işlemleri uygulamalı olarak öğrenecek, motorla ve yelkenle demir atabilecek, yakıt alabilecek, denizde yaşam kuralları ve özellikle de uzun mesafe yelken seyri konusunda yeni yeteneklere sahip olacaksınız.

Bu programda kurallarımız biraz farklı. Kumanyada ne olacağına beraber karar vereceğiz. Alışverişi beraber yapacağız. Teknemize yerleşeceğiz. Görev organizasyonu ve vardiyaları da yaptıktan sonra teorik dersleri duruma göre liman ortamında ya da seyirde vereceğiz. Güney Ege’de 6 gün sürecek bu macera için hep birlikte "Bismillah halatlar fora" diyeceğiz.

4.Seviye Yelken Eğitimi’ni alan tüm katılımcılarımız bu seviyeyi tamamladıklarında TUYEP - Türkiye Ulusal Yelken Programı YY1 sertifikasını almaya hak kazanarak TUYEP sistemine dahil edilmektedirler.

İlave bilgiler için “1. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi”, “2. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” ve “3. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi”başlıklarında yazdıklarımızı okuyabilirsiniz.

ATAK Akademi ayrıcalığını yansıtacak “4. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi” katılım belgenizi de alacağınız bu eşsiz deneyimde sizleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Denizleriniz engin, rüzgarınız kolayına, pruvanız neta olsun...

Eğitmenlerimiz

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

    İletişim Bilgileri